NMK 's æresmedlemskap

Publisert av NMK Kontoret den 03.11.25. Oppdatert 04.11.25.

Glenn Mellegaard fra NMK Trøgstad ble fredag tildelt NMK's æresmedlemskap av Norsk Motor Klubb's sentralstyre under landsmøtet.

Han har gjennom mange år vist en stor innsats for norsk bilsport, både på klubbnivå og i bredere sammenhenger, og har gjennom sitt arbeid vært med å styrke motorsporten.

Hans innsats har vært preget av engasjement, kompetanse og utholdenhet, og hens bidrag har hatt betydning for NMKs aktivitet. Æresmedlemskap håper vi vil være en anerkjennelse av hans langvarige og verdifulle arbeid.

Glenn Mellegaard har gjennom sitt mangeårige engasjement vist en lojalitet og dedikasjon til NMK og norsk motorsport. Hans arbeid har hatt betydning for NMK og norsk bilsport Styret tildeler derfor Glenn Mellegaard æresmedlemskap i NMK.

 

Glenn Mellegaards CV i frivillige verv NMK og NBF

Frivillige verv i NMK og norsk motorsport:

  • President i Norges Bilsportforbund
  • Styremedlem i Norges Bilsportforbund
  • Styremedlem i NMK  2009-2015
  • President i NMK  2015-2019
  • Medlem av NMK Trøgstad 25 år
  • Leder i NMK Trøgstad 2 år
  • Styremedlem i NMK Trøgstad 4 år
  • Hovedfunksjonær i NMK Trøgstad 10 år
  • Medlem av grenkomite i NMK Trøgstad 6 år
  • Aktiv bilsportutøver 16 år
  • Løpsleder / funksjonær på nasjonale og regionale løp

Andre meritter:

  • Tildelt bronse, sølv og gull medalje NMK

Vi gratulerer så mye!

 

Følgende personer har æresmedlemskap i Norsk Motor Klubb idag:

Hans Majestet Kong Harald

Bernt Øystein Vormeland

Torill Karlsrud

Glenn Mellegaard